5 KROKÓW DO PRAWA JAZDY

Dopiero przekroczyłeś próg dorosłości, a może jesteś pełnoletni już jakiś czas i postanowiłeś poszerzyć swoje umiejętności o prowadzenie pojazdów? Po raz Sprawdź jak się do tego zabrać.
5 Kroków do prawa jazdy.

1.Wykonaj badania lekarskie

1. Wykonaj badania lekarskie – przed rozpoczęciem kursu prawa jazdy należy udać się do lekarza wydającego uprawnienia do kierowania pojazdami. Wizyta wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Odpowiedniego specjalistę znajdziesz bez problemu w internecie. Koszt wizyty to około 200zł.

2. Zrób zdjęcie do prawa jazdy

2. Zrób zdjęcie – kompletując dokumenty potrzebne do prawa jazdy niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zdjęcia. Zdjęcie nadające się do dokumentów powinno spełniać pewne kryteria, jeśli poinformujesz fotografa w jakim celu potrzebujesz zdjęcie na pewno wykona je według obowiązujących standardów. Koszt zależy od studia fotograficznego zwykle jest to około 20-30 zł.

3. Załóż profil kandydata na kierowcę (PKK)

3. Załóż profil kandydata na kierowcę – masz już zdjęcia, a lekarz potwierdził Twoją zdolność do prowadzenie pojazdów? W takim razie czas na założenie PKK, czyli profilu kandydata na kierowcę. Udaj się do Wydziału Komunikacji przynależnego do Twojego miejsca zameldowania. Mieszkając poza miejscem zameldowania lub pochodząc spoza granic Polski udaj się do najbliższego Wydziału Komunikacji (w tych przypadkach możliwe jest dłuższe oczekiwanie na wyrobienie PKK).  Zabierz ze sobą dowód osobisty, jeśli jeszcze czekasz na 18 urodziny udaj się z opiekunem. Nie zapomnij zdjęcia i orzeczenia lekarskiego. Wyrobienie profilu zwykle trwa kilka chwil i dostajesz go od ręki. W wyjątkowych przypadkach czas oczekiwania wynosi około 2 dni roboczych. Zadbaj o wyrobienie profilu wcześniej, aby nie opóźniać rozpoczęcia kursu w przypadku problemów w urzędzie. Wyrobienie PKK jest bezpłatne.

4. Rozpocznij kurs prawa jazdy

4.Rozpocznij kurs –  kursy prawa jazdy prowadzą Ośrodki Szkolenia Kierowców. Wybierz, w którym rozpoczniesz kurs. Umów się na termin rozpoczęcia teoretycznego przygotowania i płynnie przejdź do praktyki. Mieszkańców Sieradza i okolic zapraszamy do OSK Chudzik, wszystkie informacje znajdziecie na stronie prawkosieradz.pl. W razie pytań i wątpliwości skontaktuj się z wybranym OSK i dopytaj o szczegóły. Koszty kursu wahają się w zależności od OSK między 900 – 2300 zł.

5. Zdaj egzamin i ciesz się prawem jazdy!

5. Zdaj egzamin i ciesz się prawkiem! – po zakończonym kursie udaj się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, odpowiadającego Twojemu okręgowi. Umów się na egzamin teoretyczny. Po zaliczeniu teorii przyjdzie czas na praktykę. Ta część wydaje się być najtrudniejsza. W końcu niewiele osób lubi być egzaminowanych, pojawia się stres i brak wiary w siebie. Przygotuj się dobrze podczas trwania kursu, słuchaj wskazówek instruktora i zadawaj pytania w przypadku wątpliwości. Przygotowując się do teoretycznego egzaminu korzystaj z materiałów przekazanych przez OSK oraz szukaj kursów w internecie i aplikacjach mobilnych. Koszty kursów to 30 zł za egzamin teoretyczny i 140 zł za egzamin praktyczny. Czas oczekiwania na nie jest różny w zależności od WORD. Po zdaniu prawa jazdy odbieramy je w starostwie powiatowym odpowiednim do miejsca zameldowania, tutaj czas w którym zostanie ono wyrobione jest ustalany indywidualnie.

W razie pytań i wątpliwości zawsze możesz dopytać swojego instruktora lub osoby pracujące bezpośrednio w urzędach i OSK.

Powodzenia! 🙂

OFERTA OSK CHUDZIK 
FACEBOOK