Według statystyk, w naszym regionie prawo jazdy najłatwiej zdać w Sieradzu. Zastanawiacie się przez co najczęściej kursanci oblewają egzaminy? Czy prawo jazdy najłatwiej zdać w Sieradzu? Poniżej postaramy się przedstawić informacje oraz statystyki które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Najczęstsze błędy na egzaminie.

Według statystyk najwięcej osób nie zdaje egzaminu na prawo jazdy poprzez wymuszenie pierwszeństwa. Jeśli zaś chodzi o statystki zdawalności to Sieradz ma największą w całym województwie łódzkim.

Mit małego miasta.

Dlaczego w Sieradzu jest tak duża zdawalność? Przede wszystkim, zdaniem lokalnych władz jest to zasługa szkół jazdy, których jest bardzo dużo. Egzaminy niczym nie różnią się od tych przeprowadzanych w innych  miastach. Można więc stwierdzić, że kandydaci na kierowców z Sieradza są lepiej przygotowani przez co częściej kończą egzamin z wynikiem pozytywnym. Na pytanie czy prawo jazdy najłatwiej zdać w Sieradzu, lokalne władze odpowiadają jednogłośnie, że to tylko mit !

Wszędzie są te same przepisy.

Należy pamiętać, że w całym kraju w każdym WORD-zie obowiązują te same przepisy więc nie ma mowy o tym, że jest łatwiej. Wywnioskować można, że osoby zdające w Sieradzu są dobrze przygotowane, a prowadzenie auta to dla nich formalność. Warto wspomnieć, że najwięcej osób, które nie zdają egzaminu praktycznego nie wyjeżdża z placu manewrowego.

Sprawdź również: