Jak odmrozić szyby?
Jak odmrozić szyby?
Za oknami już coraz zimniej i nie wszyscy mamy możliwość pozostawienia samochodu na noc w garażu. Przy niskich temperaturach, na powierzchni przedniej szyby możemy spodziewać się szronu, śniegu oraz lodu.
W porannym pośpiechu, potrzebujemy szybko wyruszyć spod domu do pracy lub szkoły, jednak przednia szyba naszego samochodu nie zawsze pozwala na bezpieczną jazdę.
Jakie są najlepsze i jednocześnie najszybsze sposoby na pozbycie się nie chcianego osadu na szybach?
Oto nasz ranking jak odmrozić szyby:
1. Skrobak.
Na rynku dostępnych jest wiele skrobaków spośród których możemy wybrać idealnie dobrany do naszych potrzeb. Większość z nich jest wyposażona w miotełkę do odgarniania śniegu oraz skrobak do drapania szyb ze szronu i lodu. Przy zakupie skrobaka zwróćmy uwagę na materiał z jakiego wykonana jest końcówka do drapania. Postarajmy się wybrać taką, który zminimalizuje możliwość zadrapań naszej szyby. Najlepsze będą te bardziej elastyczne.
2. Odmrażacz w aerozolu.
Odmrażacz, czyli aerozol dzięki któremu niechciana warstwa na szybie zniknie. Sposób działania odmrażaczy do szyb jest bardzo prosty, nanosimy warstwę aerozolu na szybę, odczekujemy chwilę, a następnie przecieramy ją usuwając resztki lodu. W razie konieczności powtarzamy proces. Szybko i bez dużego wysiłku możemy ruszać w drogę.
3. Osłona na szybę.
W sklepach znajdziemy różne rodzaje osłon na przednia szybę. Ich działanie polega na przykryciu przedniej szyby. Zwykle przytrzaskujemy płachtę bocznymi drzwiami, tak aby pokryła szybę i była stabilna podczas podmuchów wiatru. W momencie wyruszania samochodem z miejsca parkingowego, zdejmujemy osłonę która ochroniła naszą szybę przed zamarzaniem. Ta metoda idealnie sprawdzi się podczas śnieżyc, jednak jej skuteczność zależy od warunków pogodowych.
4. Polanie szyby zimowym płynem do spryskiwaczy.
Polanie szyby zimowym płynem do spryskiwaczy powoduje odmoczenie warstwy lodu dzięki czemu, łatwiej i szybciej uda nam się jej pozbyć. Ta metoda jednak nie sprawdzi się w każdych warunkach. Podczas bardzo niskich temperatur może nie zadziałać tak skutecznie.
Czego unikać odmrażając szyby?
Chcąc pozbyć się pary z wewnętrznej strony szyby dobrze jest włączyć nawiew. Pamiętajmy jednak by nie nastawiać go na maksymalną temperaturę. Zamarznięta szyba w połączeniu z bardzo rozgrzanym powietrzem z nawiewu może spowodować jej mikropęknięcia, a w skrajnych przypadkach nawet pęknięcia szyby.
Nie polewaj szyby ciepłą wodą!! Woda na mrozie zamarznie szybciej i przysporzy nam więcej pracy.
Podczas doświadczeń z niskimi temperaturami należy uważać by nie doprowadzić do uszkodzeń naszego samochodu. Narażone są szyby jak również karoseria i uszczelki. Podczas manipulowania skrobakami uważajmy aby nie uszkodzić części samochodu.
Sprawdź nasz profil na facebooku.
Zapoznaj się z pełną ofertą kursów.
Sprawdź jak jeszcze możemy pomóc Ci się rozwijać.
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych z Sieradza i okolic! 🙂