Jazda na suwak,  korytarz życia.

Jazda na suwak i korytarz życia to zachowania na drogach dzięki którym jazda staje się płynniejsza oraz bezpieczniejsza. Zgodnie z nowymi ustawami odnośnie ruchu drogowego od 6 grudnia 2019 roku obowiązują nas nowe przepisy związane z płynnością ruchu oraz bezpieczeństwem na drogach.

Na czym dokładnie polega jazda na suwak? 

Jazda na suwak będzie miała swoje zastosowanie w miejscach gdzie droga wielopasmowa zwęża się do jednego pasa. Jazda na suwak polega na naprzemiennym wjeździe na pozostający w użytku pas drogowy. Do tej pory samochody poruszające się pasami ruchu, które ulegały zwężeniu, musiały liczyć na uprzejmość kierowców lub czekać na odpowiedni moment, aby zająć pozostający w ruchu pas. Dzięki jeździe na suwak, ruch w momentach zwężenia jezdni stanie się bardziej płynny,a przepuszczanie innych kierowców będzie uregulowane przepisem drogowym.

jazda an suwak

Jak tworzymy korytarz życia?

Korytarz życia to tworząca się na drodze, głównie szybkiego ruchu, droga przejazdu dla pojazdów uprzywilejowanych. Pojazdy poruszające się po drodze, w momencie konieczności utworzenia drogi przejazdu dla np. karetki pogotowia, ustępują miejsca zjeżdżając odpowiednio na lewo z lewego pasa ruchu i na prawo z pozostałych pasów ruchu. Utworzone w ten sposób miejsce pozwoli na sprawny i szybki przejazd np. samochodów sanitarnych.

Korytarz życia

Dlaczego jazda na suwak i korytarz życia są ważne?

Dzięki takiemu rozwiązaniu jakim jest jazda na suwak, ruch na drogach ze zwężeniem jezdni stanie się znacznie bardziej płynny. Usprawni to jazdę i pomoże zapobiec zatorom na drodze.
Korytarz życia to konieczność. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko i sprawnie utworzona zostaje droga dojazdu do osób potrzebujących. Czas w którym zostanie udzielona pomoc poszkodowanym niejednokrotnie może przesądzić o ich dalszych losach. Korytarz życia to możliwość sprawniejszego, a przede wszystkim szybszego dotarcia w określone miejsce i udzielenia pomocy.

Pełna oferta naszej firmy:
OSK
TSL
Zapraszamy również na nasz profil na facebooku.