Szkoła jazdy – czyli jak dobrze jeździć samochodem? Kulturę jak i umiejętność jazdy możemy podzielić na różne elementy takie jak : hamowanie, dobre i złe zachowania kierowców, komfort podróży, parkowanie czy włączanie się do ruchu drogowego.  Aby bezpiecznie poruszać się samochodem po drogach należy pamiętać o kilku istotnych zasadach. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy! 🙂

Szkoła jazdy- jak włączać się do ruchu ulicznego?

Każdorazowo kiedy rozpoczynamy jazdę wyjeżdżając z parkingu czy prywatnej posesji należy rozejrzeć się w lewo i prawo. Należy również uważać, w sytuacji gdy wykonywany jest manewr wyprzedzania. Znacznie usprawnia jazdę płynne włączanie się do ruchu – warto je ćwiczyć.  Możemy liczyć na gesty uprzejmości ze strony innych kierowców, również nie zapominajmy o zachowaniu kultury na drogach. Warto pamiętać zawsze i wszędzie o ograniczonym zaufaniu do drugiego kierowcy, czyli być uważnym i skoncentrowanym, by móc zareagować w nagłej, nieprzewidzianej sytuacji.

Szkoła jazdy – jak przygotować się na długą podróż?

Oto kilka najistotniejszych elementów, dzięki którym Twoja dłuższa podróż będzie bardziej przyjemna. ☺
Przed wyjazdem sprawdź stan samochodu, aby uniknąć niemiły niespodzianek po drodze.
Sprawdź czy na trasie którą wybrałeś odbywają się utrudnienia, które wydłużą czas podróży.
Poza nawigacją samochodową zabierz zwykłą mapę.
Przygotuj jedzenie oraz napoje na drogę.
Jeśli jedziesz za granicę dowiedz się jakie ograniczenia prędkości i przepisy tam obowiązują.
Sprawdź czy zabrałeś wszystkie potrzebne dokumenty przed wyjazdem!

Szkoła jazdy –  czego nie wolno podczas jazdy samochodem?

Podczas jazdy jest kilka elementów, których kategorycznie nie powinniśmy robić:
Nie wolno nam rzecz jasna prowadzić po spożyciu alkoholu.
Zabrania się rozmawiania przez telefon trzymając go przy uchu, ale jeśli musicie możecie użyć słuchawek. Kiedy widzisz, że inny kierowca używa telefonu zwróć mu w miarę możliwości uwagę! To bardzo istotne, gdyż telefon bardzo rozprasza kierowców i prowadzi do wypadków.
Duże niebezpieczeństwo stwarza również nadmierna prędkość.

Szkoła jazdy- złe nawyki za kierownicą.

Wielu nowych kierowców, jak również tych z dłuższym stażem, wykazuje złe nawyki podczas prowadzenia samochodu. Najczęstszym jest przyśpieszanie, gdy jesteśmy wyprzedzani! Szkoła jazdy to również używanie świateł przeciwmgłowych. Użyte w nieodpowiednich warunkach oślepiają kierowców za nami. Nie wystarczy wiedza teoretyczna, aby zostać dobrym kierowcą. Praktyka i ciągła edukacja to elementy dzięki którym jazda samochodem będzie dla każdego z nas łatwa i przyjemna, a przede wszystkim bezpieczna.

Więcej szczegółowych informacji na temat porad co do prowadzenia auta znajdziecie   tutaj