PARKOWANIE

Parkowanie to manewr, który wymaga wprawy kierowcy. Przełamując swoją niechęć stajemy się pewniejsi, a z czasem parkowanie nie sprawia nam żadnego problemu. Podczas parkowania ważna jest uwaga i koncentracja.

4 KROKI DO ZAPARKOWANIA
1. Znajdź odpowiednie miejsce parkingowe.
2. Zasygnalizuj chęć zajęcia miejsca parkingowego.
3. Zajmij miejsce parkingowe. Pamiętaj o dostosowaniu prędkości, koncentracji i zwracaniu uwagi na to co dzieje się dookoła samochodu. UŻYWAJ LUSTEREK WSTECZNYCH.
4. W razie potrzeby popraw ustawienie samochodu na miejscu parkingowym.

Parkowanie to niezbędny element jazdy samochodem. Umiejętne pozostawienie samochodu pozwoli nam zaoszczędzić sobie wiele nerwów i czasu. Niejednokrotnie podczas kursu prawa jazdy, ten właśnie element to jeden z mniej ulubionych manewrów do wykonania. Dlaczego? Skąd bierze się strach przed parkowaniem?
Podejrzewamy, że z braku wprawy.
Jak już od dawna wiadomo trening czyni mistrza, i nie inaczej jest z wykonaniem poprawnego parkowania 🙂

Parkowanie z OSK Chudzik Sieradz

Przystępując do kursu prawa jazdy, musimy być przygotowani, iż na egzaminie może pojawić się zadanie do wykonania związane z parkowaniem. Ciężko jest poruszać się samochodem i mieć problem z parkowaniem. Dlatego podczas kursów prawa jazdy w OSK Chudzik w Sieradzu dokładamy wszelkich starań, aby parkowanie stało się dla przyszłych kierowców niezmiernie proste. 

Czego NIE robić, podczas parkowania pojazdu?

Jak nie parkować . Prawo jazdy Sieradz

4 x NIE podczas parkowania
*NIE zastawiaj innych samochodów. Sprawdź czy wyjazd samochodów będzie możliwy po Twoim parkowaniu.
*NIE parkuj w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Możesz spowodować niebezpieczeństwo lub utrudnienia w ruchu innych pojazdów.
*NIE zapomnij o sygnalizowaniu swoich manewrów podczas parkowania. Zawsze przy wjeździe i wyjeździe na miejsce parkingowej używaj kierunkowskazów.
*NIE stawaj zbyt blisko innych samochodów. Zachowaj taką odległość, aby możliwe było swobodne otwarcie drzwi samochodu.

Jak parkować -filmiki

Wyróżniamy kilka metod parkowania, np.:
Parkowanie równoległe tyłem https://www.youtube.com/watch?v=XJp17WOXz1s , czy parkowanie skośne https://www.youtube.com/watch?v=oEj2D4pSCC8.
Kanał Jasna Strona na temat parkowania —-> https://www.youtube.com/watch?v=_gUkry2g_mU